O nas

My

Jesteśmy rodzicami, którzy wychowują swoje dzieci w nurcie rodzicielstwia bliskości. Chcieliśmy stworzyć przestrzeń w której, również poza domem rodzinnym, dzieci mogą zaznać pełnej akceptacji ich potencjału, uczuć i potrzeb. Miejsce, gdzie mogą wyrażać siebie, rozwijać samodzielność, niezależność oraz motywację wewnętrzną w empatycznym i montessoriańskim wychowaniu bez kar i nagród.

Naszym marzeniem było stworzenie przedszkola rozwijającego wrażliwość muzyczną i ekologiczną, w którym dzieci czują się bezpiecznie i gdzie ich uczucia są wysłuchiwane a potrzeby są brane pod uwagę. 

Daliśmy początek miejscu, które zapewnia im wiele ciekawych i kształcacych doświadczeń, daje chwile radości i w którym są otoczone opieką, troską oraz przyjaźnią.
Uważamy, że każde dziecko posiada naturalne kompetencje społeczne i poznawcze, my jesteśmy po to by stworzyć przestrzeń, w której pomagamy je rozwijać.
Celem "Ogrodów Muzyki" jest wspieranie każdego dziecka w jego integralnym rozwoju, przy pełnym posznowaniu jego wolności i godności i we współpracy z jego rodzicami.

Nasza Kadra

Wszyscy nauczyciele-wychowawcy pracujący w przedszkolu „Ogrody Muzyki” posiadają dyplomy wyższych uczelni z kierunków pedagogicznych i psychologicznych. Jest to dla nas podstawowy warunek zatrudnienia, jednak nie jedyny. Są również zafascynowani empatyczną komunikacją oraz podejściem Marii Montessori do dzieci. Uważamy bowiem, że istotą pracy wychowawczej jest pasja, zaangażowanie, szacunek, empatia oraz ciepły stosunek do ludzi.

Jesteśmy dumni, że w naszym zespole znajdują się nauczyciele niezmiernie kreatywni, życzliwi i cierpliwi w stosunku do dzieci, a z drugiej strony – wyróżniający się profesjonalizmem i chęcią stałego rozwijania swoich umiejętności.

Nauczyciele w „Ogrodach Muzyki” posiadają wszystkie kwalifikacje, które są potrzebne by zajmować się małymi dziećmi. Są uważni na ich potrzeby, traktują indywidualnie każde z nich dbając również o ich rozwój społeczny w grupie. Mają wiedzę na temat zmian rozwojowych, typowych dla danego wieku i potrafią dostosować swoje zachowanie do zaistniałej sytuacji. Są również nastawieni na rozwój, rozumiany jako ciągłe podnoszenie swoich kompetencji i predyspozycji osobistych by być jak najlepszymi opiekunami dla naszych podopiecznych. Posiadamy kadrę, która systematycznie się dokształca  oraz doskonali swój warsztat nauczycielski.

Ściśle współpracujemy z rodzicami - nasze przedszkole jest otwarte dla nich tak samo jak dla ich dzieci. Zapraszamy dorosłych, aby uczyli się dialogu z dziećmi. Organizujemy spotkania i treningi umiejętności wychowawczych i komunikacji empatycznej w rodzinie i inne, na które zapraszani są rodzicie naszych przedszkolaków jak również wszyscy chętni.

Jagna Leśniowska

Twórca i dyrektor „Ogrodów Muzyki”

Ukończyłam politologię i latynoamerykanistkę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Aby pogłębić moją wiedzę i rozwinąć to czego na co dzień doświadczam w przedszkolu z dziećmi skończyłam studia podyplomowe z pedagogiki przedszkolnej oraz zarządzanie oświatą. Mam również wykształcenie muzyczne.

Jestem zafascynowana empatyczną komunikacją, szczególnie w odniesieniu do dzieci, ale nie tylko. Uważam, że niesamowicie wzbogaca ona życie i relacje. W celu pogłębiania mojej wiedzy na ten temat brałam udział w wielu warsztatach Nonviolent Comunication i odbyłam półroczny Kurs NVC dla nauczycieli „W drodze do Empatii”.

Od lat wciąga mnie w swój świat pedagogika dr Marii Montessori, którą odkrywam z każdym dniem na nowo. Ukończyłam  roczny  kurs „Pedagogika Montessori i Pedagogika Lecznicza Montessori dla dzieci w wieku  od 3 do 6 roku życia” organizowany przez Towarzystwo Krakowskiego Ośrodka Rehabilitacji Wieku Rozwojowego i Międzynarodową Akademię Rehabilitacji Wieku Rozwojowego w Monachium

Jestem ciekawa świata. Szczególnie interesują mnie zagadnienia związane z ogrodnictwem oraz ekologią i praktycznym wykorzystaniem jej w życiu codziennym. Uwielbiam języki obce, dzięki którym mogę poznawać nowych ludzi, a za ich pośrednictwem kulturę krajów z których się wywodzą. Co ciekawe dotyczy to również muzyki, która jest uniwersalnym językiem i medium łączącym ludzi, czas i przestrzeń. Łatwo nawiązuję kontakty zarówno z dorosłymi jak i z dziećmi. Jestem mamą Frania- który był dla mnie  inspiracją i motywacją od stworzenia Ogrodów Muzyki- oraz małej Laury, której uśmiech dodaje mi codziennie energii do działania.

Aneta Kozieł

Wicedyrektor przedszkola

Nauczyciel- wychowawca w grupie "Wiewiórek"

Ukończyłam studia o specjalności pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna z wychowaniem plastycznym. Jestem także absolwentką studiów podyplomowych w zakresie logopedii. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując z dziećmi w wieku żłobkowym i przedszkolnym.

Cenię dzieci za ich ciekawość świata, otwartość, spontaniczność i chciałabym rozwijać tę naturalną ciekawość oraz kreatywność. Podczas każdego spotkania z dzieckiem, odkrywam coś nowego i zaskakującego co jest impulsem do rozwijania się i pogłębiania swojej wiedzy z danego zagadnienia.

Sylwia Zięba

Nauczyciel- wychowawca w grupie "Sów"

Jestem absolwentką studiów pedagogicznych na kierunku wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna na Akademii Ignatianum w Krakowie. Podczas praktyk, stażu w przedszkolu oraz pracy na stanowisku nauczyciela, utwierdziłam się w przekonaniu, że praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji, a rozwój najmłodszych, jest dla mnie najważniejszy.

Z entuzjazmem podchodzę do możliwości zdobywania nowych doświadczeń. Chętnie uczęszczam na kursy, warsztaty i szkolenia, które pogłębiają moją wiedzę i rozwijają umiejętności.

W pracy nauczyciela, bardzo ważne jest dla mnie szczęście i radość dziecka, dlatego moim celem, jest stworzenie odpowiedniej atmosfery w grupie - pełnej ciepła, szacunku, radości i bezpieczeństwa.

Agnieszka Martiuk

Nauczyciel w grupie "Sów"

Ukończyłam studia o specjalności edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym. Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując początkowo jako nauczyciel pomocniczy, asystent cień dziecka ze spektrum autyzmu, a następnie jako wychowawca grup- dzieci w różnym wieku oraz o zróżnicowanych potrzebach kształcenia.

Ciągle poszerzam swój warsztat pracy - ukończyłam wiele kursów, szkoleń, uczestniczyłam w konferencjach tematycznych. 

Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji, uwielbiam ich optymizm, kreatywność oraz szczerość. 

W pracy z dziećmi najważniejsze jest dla mnie indywidualne pełne wsparcia podejście, które daje możliwość wykorzystania wrodzonego potencjału dziecka oraz daje mocne podstawy do prawidłowego rozwoju emocjonalnego jak i społecznego.

Elżbieta Wąsik

Nauczyciel w grupie "Wiewiórek"

 

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Ukończyłam studia na dwóch kierunkach, studia licencjackie: Wychowanie Małego Dziecka oraz studia magisterskie: Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Dzięki tym specjalnością mam uprawnienia do pracy w żłobku i przedszkolu. Miałam możliwość pracy w obu miejscach, gdzie wzbogaciłam swoje doświadczenie zdobyte podczas studiów. Każdego dnia ogromną radość sprawia mi praca z dziećmi, zwłaszcza tymi najmłodszymi. Kiedy widzę jak szybko dzieci się rozwijają, rosną, jak wiele można ich nauczyć, to wiem, że podjęłam dobrą decyzję wybierając taką pracę. W wolnym czasie bardzo lubię szydełkować, dzięki czemu uczę się cierpliwości. Radość sprawia mi także śpiewanie.

Elżbieta Potok

nauczyciel

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie o specjalności Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz studia podyplomowe Zarządzanie Oświatą. Ukończyłam również roczny kurs „Pedagogika Montessori i Pedagogika Lecznicza Montessori dla dzieci w wieku  od 3 do 6 roku życia” organizowany przez Towarzystwo Krakowskiego Ośrodka Rehabilitacji Wieku Rozwojowego i Międzynarodową Akademią Rehabilitacji Wieku Rozwojowego w Monachium i półroczny Kurs NVC dla nauczycieli „W drodze do Empatii”.

Wszystkie dzieci są wyjątkowe, dlatego towarzysząc im w odkrywaniu świata staram się dać 100% siebie, by każde z nich czuło się dobrze w grupie.
Staram się rozwijać w każdym podopiecznym zasady szacunku, uczciwości i współpracy ponieważ uważam, że dziecko jest odbiciem wychowujących go dorosłych.

Przewodnie motto w mojej pracy:
“Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia jest pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat i o człowieka.”

Janusz Korczak

Magdalena Biela

Nauczyciel

Ukończyłam historię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe o kierunku wychowanie przedszkolne z przygotowaniem pedagogicznym.  Brałam również udział w warsztatach dla nauczycieli rozwijających umiejętność empatycznej komunikacji w oparciu o Porozumienie bez Przemocy.

Przebywanie i praca z dziećmi przynosi mi wiele radości i daje poczucie spełnienia. W relacjach z nimi bardzo ważne jest dla mnie zbudowanie atmosfery zaufania i bezpieczeństwa. Pragnę jako nauczyciel towarzyszyć każdemu dziecku i wspierać je w jego indywidualnym rozwoju. U najmłodszych cenię szczerość, kreatywność i sposób postrzegania świata. Dobro dziecka jest dla mnie najważniejszym celem.

Bien Marie

Nauczyciel języka angielskiego - native speaker

My name is Bienn Marie. I was born and raised in San Francisco and have always loved children. I always knew I'd become a teacher! I have been teaching children for 11 years.
I studied Psychology in University and later studied to become a teacher for primary school. I've been living in Poland for since 2013 and have been teaching kindergarten and primary school children here.
I have enjoyed my experience with the creative and joyful children in this Montessori and look forward to wonderful adventures ahead!

Ewelina Mizera

Pomoc nauczyciela w grupie "Sów"

Jestem absolwentką Terapii Zajęciowej. Interesuje się rozwojem osobistym i ważną rolę w moim życiu odgrywa sztuka i muzyka. Zdobyta wiedza i doświadczenie, w pracy z podopiecznymi,  i dziećmi pozwala mi odkrywać, że kontakt z drugą osobą  jest czymś, w czym naprawdę się sprawdzam. Praca z dziećmi to dla mnie sama przyjemność i wyzwanie. Uważam, że człowiek powinien poszerzać swoje horyzonty każdego dnia i przełamywać własne ograniczenia,  co staram się realizować w życiu prywatnym i zawodowym. 

Ewa Tomala

Pomoc nauczyciela w grupie "Wiewiórek"

 

Ukończyłam Turystykę i Rekreację na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Kocham przyrodę i górskie wycieczki, dlatego każdą wolną chwilę spędzam aktywnie. Wybrałam pracę z dziećmi, gdyż dają mi one radość i energię do działania. Staram się patrzeć na świat z perspektywy naszych Milusińskich. Wsłuchuję się w ich potrzeby, pomagam im w codziennych zmaganiach i dbam o to, by miały poczucie bezpieczeństwa i były szczęśliwe. Wiem, że wówczas będą zmotywowane do podejmowania nowych wyzwań i gotowe na podbój świata

 

Opieka specjalistów

Wszystkie dzieci w naszym przedszkolu znajdują się pod uważną opieką specjalistów: pedagoga, psychologa i logopedy. Dzięki temu niepokojące zachowania  i trudności dziecka mogą być szybko zauważone i skorygowane.

Nasi specjaliści zawsze chętnie służą pomocą w rozwiązywaniu problemów czy wątpliwości zgłaszanych przez rodziców, bowiem troska o prawidłowy rozwój dziecka jest dla nas priorytetem.

Psycholog obserwuje i analizuje zachowania dziecka w grupie oraz opracowuje diagnozę psychologiczną.  Prowadzi grupowe zajęcia grupowe dotyczące rozwoju sfery emocjonalno-społecznej u dzieci. Na spotkaniach z rodzicami przekazuje zebrane informacje. Dodatkowo udziela odpowiednich porad i konsultacji. Psycholog prowadzi także odpłatnie indywidualne  spotkania oraz warsztaty dla rodziców, których tematyka uzależniona jest od bieżących potrzeb i oczekiwań rodziców.

Logopeda prowadzi zajęcia grupowe, które obejmują ćwiczenia sprawności aparatu artykulacyjnego, zabawy korygujące wady wymowy, poszerzanie słownika dzieci oraz diagnozę logopedyczną. Prowadzi także odpłatną, indywidualną terapię logopedyczną.

mgr Ewelina Sowula

logopeda

Ukończyłam pedagogikę na Uniwersytecie Jagiellońskim i logopedię na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. W “Ogrodach Muzyki” prowadzę  grupowe zajęcia logopedyczne oraz zajęcia indywidualne. Specjalizuję się w terapii wad wymowy i  opóźnionego rozwoju mowy. Pracuję również z dziećmi autystycznymi, z zespołem Aspergera i afazją dziecięcą. Praca z dziećmi stawia przede mną wciąż nowe wyzwania i zmusza do poszukiwań. Każdy, nawet mały, sukces moich podopiecznych  daje mi wielką radość i satysfakcję. W mojej pracy lubię również to, że wymaga nieustannego dokształcania się i dlatego uczestniczę w  konferencjach, szkoleniach i warsztatach logopedycznych.

mgr Martyna Warmbier

psycholog

Ukończyłam magisterskie studia psychologiczne na Uniwersytecie Gdańskim, a także studia podyplomowe Psychologia Dzieci i Młodzieży wspomaganie rozwoju oraz przygotowanie pedagogiczno-metodyczne. Obecnie realizuję program studiów podyplomowych na kierunku oligofrenopedagogika. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, z osobami z niepełnosprawnościami, w tym z niepełnosprawnością intelektualną, z osobami z chorobami psychicznymi, z osobami w depresji, ale przede wszystkim mam doświadczenie w pracy z człowiekiem z tym mniejszym jak i większym.

W swojej pracy skupiam się na stworzeniu relacji bezpiecznej, pełnej akceptacji
i zaufania. Narzędziem do osiągnięcia zamierzonych efektów pracy jest dla mnie holistyczne podejście do dziecka. Współpraca z rodzicami, nauczycielami, a także kolegami i bliskimi osobami z jego otoczenia, jest kluczem do sukcesu.

mgr Małgorzata Sarnecka

pedagog

Od ponad 20 lat zajmuje się wspieraniem osób z różnymi problemami zdrowotnymi. Jestem pielęgniarką, pedagogiem, terapeutą zaburzeń Integracji Sensorycznej. Przez wiele lat pracowałam na oddziale psychiatrii dzieci i młodzieży w szpitalu im. Św. Ludwika. W kręgu moich zainteresowań są szczególnie dzieci. W mojej pracy staram się aby każde dziecko osiągało sukces na miarę swoich możliwości. Cały czas wzbogacam swój warsztat terapeutyczny o nowe techniki aby jak najlepiej wspierać ich rozwój. Jestem współzałożycielką Centrum Rodziny Parasolka, współautorką książki Mamy dla Mamy, a prywatnie mamą 3 dzieci

 

Przedszkole "Ogrody Muzyki"

Telefon

+48 690 503 430

Email

ogrodymuzyki@gmail.com

Adres

ul. Hofmana 22

30-210 Kraków